עוברים דירה

נעבור את זה יחד

הובלות בצפון

מדוע מחירי הובלות מתומחרים שונה ברחבי הארץ?

כל מי שזקוק לשירותי הובלות בצפון, בדרום או במרכז בטח כבר גילה פערי מחירים של עד עשרות אחוזים. הנה כמה סיבות שיכולות להסביר מדוע:

 בגלל הבדלים ברמות הביקוש וההיצע

 נוסחת ביקוש והיצע קובעת את המחיר של רוב המוצרים והשירותים. באמצעות הנוסחה הזו ניתן לדעת לא רק כמה יעלו מוצרים או שירותים מסוימים, אלא גם מה יהיה המחיר שלהם באזורים שונים.

באזור המרכז לדוגמא יש היצע רחב של חברות הובלות וגם הביקוש נחשב גבוה, לעומת הדרום שבו הביקוש נמוך יותר. מנגד, באזור הצפון יש מגוון של חברות הובלות והביקוש יחסית סביר. לכן באזור הדרום והצפון המחירים של הובלות נמוכים יותר מאשר במרכז.

 בגלל התחרות 

יש להבחין בין ביקוש והיצע לבין תחרות. בעוד הביקוש וההיצע נקבעים על ידי גורמים אובייקטיביים, התחרות היא פונקציה של כמות חברות והיא אינה קשורה ישירות ללקוח. באזור המרכז יש תחרות אינטנסיבית בין חברות הובלה ובאזור הדרום והצפון היא כמעט לא קיימת.

 בגלל המרחקים 

תוואי השטח והמרחק בין הערים משפיעים על מחירי הובלות בצפון, במרכז ובדרום. ככל שמרחק הנסיעה ארוך יותר, כך צפוי המחיר של ההובלה לעלות. עם זאת, בהחלט ניתן לברר מראש כיצד משפיע המרחק על המחיר ולקבל הצעה מסודרת מנציגים של חברת הובלות מקצועית.

האם המחיר של הובלות בצפון, בדרום ובמרכז הוא הדבר החשוב ביותר?

ההבדלים בין מחירי הובלות בצפון ובאזורים אחרים בארץ מעידים על כך שלא תמיד העלות היא העניין החשוב ביותר. מבחינת לקוחות במגזר הפרטי, העסקי או הציבורי, עדיף שההובלה תעלה עוד כמה שקלים אבל תגיע ליעדה בשלום. חברת הובלות אחראית בסופו של דבר על ציוד יקר ערך ולגיטימי שהיא תגלם את ההוצאות שלה במחיר שנקבע עבור הלקוח.

מומלץ להשתמש במחיר של שירותי הובלות כחלק ממערכת השיקולים הרחבה אך לא להתמקד רק בו. זו הדרך הנכונה למצוא הובלות באזורים שונים בארץ וליהנות משירות ברמה גבוהה. בנוסף, אפשר להשוות בין חברות הובלות לפי ניסיון ומוניטין. 

הובלותהובלות בחיפההובלות בצפון

MoranH • דצמבר 12, 2016


Previous Post

Next Post

כתיבת תגובה

Your email address will not be published / Required fields are marked *