עוברים דירה

נעבור את זה יחד

כל מה שכדאי לבדוק לפני ששוכרים דירה

בדיקות לפני השכרת דירה אמורות להעניק שקט לשוכר. למרות שחלק מהאחריות היא של בעל הנכס, את הבדיקות יוזמים בדרך כלל השוכרים וזאת כבר בשלבים המוקדמים של החלפת טיוטות וניסוח החוזה.

בדיקת הדירה

הנה למשל כמה דברים שמאוד כדאי לבדוק לפני שמסכימים לשכור דירה:

א. רמת האיטום

האיטום במבנה חשוב לא פחות מאשר גודל הדירה במטרים. רמת האיטום קובעת האם החימום והקירור יהיו אפקטיביים, מה הסיכוי לכך שיופיעו נזילות על הקירות והאם עלולה פטרת לצוץ בחיבור שבין התקרה לקירות במקלחת. כמו כן, יש לקחת בחשבון את הדרישות המיוחדות של סוגי איטום מיוחדים

  • איטום מקלטים
  • איטום חדרים רטובים
  • איטום קירות
  • איטום חלונות
  • איטום גגות מרוצפים

ב. זרם המים בצנרת

הכי קל לבדוק את מצב הצנרת באמצעות זרם המים. לא צריך להיות אינסטלטור בשביל להבין שזרם מים חלש מעיד על בעיה בצנרת, מה גם שלגיטימי לגמרי ששוכרים יפתחו את הברז לפני שהם מחליטים האם לגור בנכס.

ג. רעש בשעות שונות של היום

גם את הבדיקה הזו אפשר לבצע בלי ארגז כלים מיוחד או ללא רקע מקצועי. המטרה של בדיקת רעש היא להבטיח רמת חיים מסוימת בדירה לכל אורך שעות היום ולכן כדאי לבצע אותה בבוקר, בצהריים ובערב. המשמעות היחידה מבחינת השוכר היא שעליו להגיע לדירה לפחות 3 פעמים, אך זו השקעה משתלמת מבחינתנו לטווח הקצר והארוך.

מה עושים אם מגלים תקלות בדירה?

היתרון של בדיקות לפני השכרה דירה הוא שניתן לגלם בתוך החוזה את כל ההוצאות על פתרון התקלות הנפוצות. אפשר למשל לוודא שבתוך החוזה יש התייחסות לנושא של איטום חדרים בבית, איטום גגות ואיטום בסנפלינג בדירות בקומות גבוהות, או לקבל כמה הצעות מחיר מאינסטלטורים על תיקון בעיות בצנרת.

ככל שמגלים את התקלות מוקדם יותר, כך סביר להניח שלבעל הנכס לא תהיה בעיה לקחת על עצמו את האחריות לפתרון. האינטרס של טיפול בתקלות הנפוצות הוא בסופו של דבר של בעל הדירה ולכן הוא מבין את הסיטואציה.

TalM • January 8, 2018


Previous Post

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Skip to content