עוברים דירה

נעבור את זה יחד

אריזה

טיפים לאריזה נכונה

איך לארוז נכון את הדירה?

עבור אנשים רבים, התהליך של מעבר הדירה מהווה מעין סיוט, ולו רק מסיבה אחת – בשל צורך לארוז את כל הבית. קשה לנו לעתים לשנס מותניים, להתחיל לעבוד, ופשוט לארוז את כל החפצים השונים שיש לנו. עבודה זו נשמעת מתישה עוד לפני שמתחילים, וכך אנשים רבים דוחים את האריזה ליום האחרון, נכנסים ללחץ, מגלים שאין להם מספיק אריזות, והתהליך כולו משתבש. במקום זה, אנו מציעים לכם כמה טיפים פשוטים מאד, שיעזרו לכם לבצע את כל תהליך האריזה בצורה הרבה יותר קלה. אלו טיפים שקל מאד לממש, והם הופכים את התהליך לפשוט פי כמה. אז מהם הצעדים שכדאי לנקוט בהם?

 

כל הטיפים לאריזה פשוטה

●       להתחיל מראש – קודם כל כדאי להתחיל לפחות שלושה שבועות עד שבועיים לפני המעבר. חבל להיות לחוצים יומיים לפני המעבר כשכלום עוד לא ארוז. ברגע שמתחילים מוקדם, התהליך יותר רגוע ונעים, ולכן גם קל למצוא הכל, ולבצע אריזה פשוטה.

●       להיפטר מהזבל – תתפלאו לגלו תכמה פריטים מיותרים צברתם לאורך השהות שלכם בדירה. זה הזמן לזרוק ספרים ישנים, להיפטר מכל מיני דיסקים שאתם לא שומעים, להעביר צעצועים ישנים של הילדים, להעיף את הבגדים שכבר נעשו מקומטים, ובקיצור – להתחיל לפנות מקום. אם יש לכם ציוד שאתם מבינים שלא נגעתם בו כבר שנתיים, וכנראה שלא תיגעו בו עוד לעולם, חבל סתם שהציוד יתפוס לכם מקום בארגז. במקום זה – העיפו אותו החוצה, וחסכו לעצמכם אריזה.

●       קרטונים בכל גודל – מה עדיף? יש שטוענים שקרטונים גדולים שאליהם תכניסו כמה שיותר, ויש שאומרים שקטנים – כדאי שהם לא יהיו כבדים מידי. האמת היא שעדיף לגוון בגודל של הקרטונים. הקרטונים הגדולים למשל, יוכלו לשמש אתכם לבגדים שאינם שוקלים הרבה – ולכן אפשר להכניסם לקרטון גדול. הקרטונים הקטנים מומלצים מאד לספרים שיוצרים כובד רב, ולכן כדאי להשתמש בקופסאות קטנות עבורם. לקופסאות הבינוניות, כלי המטבח והצעצועים הם מומלצים.

●       השתמשו בנייר פצפץ/ נייר עיתון – יש לכם לא מעט חפצים שבירים שאתם אורזים, ויש לעטוף אותם בצורה נכונה. הצטיידו במלאי של נייר פצפץ או נייר עיתון לעיטוף שלהם. זה אולי ייקח עוד כמה דקות, אבל אתם תחסכו לעצמכם בהמשך צלחות סדוקות וכוסות שבורות.

●       לרשום על הארגזים – כל ארגז שנסגר, צריך לכלול עליו גם פירוט של התכולה שלו (צעצועים, בגדים, ספרים וכו'), וכדאי גם לכתוב לאיזה חדר הוא מיועד. כדאי לרשום את הפרטים הללו על כל צד של הקופסה כדי שיהיה קל לראות זאת לא משנה מאיזה כיוון מרימים את הארגז. כמו כן, כמובן שאם הארגז כולל חפצים שבירים – יש לכתוב זאת עליו.

 

זה יהיה מהיר יותר

התחלתם לארוז וזה לוקח לכם הרבה זמן? לא להיכנס לפאניקה. לרוב, האריזה של שני הארגזים הראשונים היא הכי קשה ואיטית, כי אנו עוד לא מורגלים. החל מהארגז החמישי, אתם כבר תהיו מכונת אריזה אנושית, ופשוט תארזו כל ארגז במיומנות וביעילות. כך, אתם תגיעו למצב שבו שבוע לפני המעבר שלכם – כמעט כל הפריטים, למעט אלו שבשימוש יומיומי, כבר ארוזים לגמרי, ואתם תהיו מוכנים לגמרי למעבר.

אריזה

• September 14, 2014


Previous Post

Next Post

Skip to content