עוברים דירה

נעבור את זה יחד

העתקה של עץ אהוב

העתקת עצים – כי גם העץ עובר דירה

לשתול עץ זה דבר נפלא. עץ הוא מהצמחים שלא צומחים מהר כל כך, וכאשר אנחנו שותלים אותו, אנחנו עוברים איתו את תקופת הגדילה במשך השנים. כאשר הוא גודל להיות עץ גבוהה ומדהים, אנחנו מרגישים את תחושת הסיפוק הגדולה, ונזכרים ברגע השתילה שבוצעה לפני מספר שנים טובות. רבים שותלים עץ בבתיהם הפרטי וחווים איתו את תקופת הגדילה. אך מה קורה כאשר לקוח צריך לעבור דירה? הדרך הפשוטה היא פשוט להשאיר את העץ בבית הישן, אך מדובר בעץ שאנחנו שתלנו והוא מזכיר לנו רבות. לכן גם לכך יש פתרון, והוא העתקת עצים.

העתקת עצים

כבר הרבה לקוחות עשו זאת – גם אתם יכולים

העתקת עצים היא לא דבר חדש, וכבר הרבה עשו זאת. לקוח ששתל עץ בחצר ביתו, שגר בו במשך עשרות שנים, התחבר רבות לעץ ששתל. אחרי הכל, העץ הוא לא רק ליופי ולהנאה, הוא גם מזכיר תקופות שונות שעברנו איתו, מאז השתילה שלו ועד היום. הלקוח היה צריך לעבור דירה, והחליט בעצם שהוא לא מוותר על העץ. הוא פנה לשירות העתקת עצים, שנעשה על ידי חברות רבות של גיזום עצים, גניזה של עצים, כריתת עצים וכדומה, והחליט שהוא מבצע העתקה לעץ שלו אל הבית החדש. מבחינתו מדובר בעוד צעד נפלא בתקופה שעבר עם העץ.

כיצד נעשית העתקת עצים?

מדובר בתהליך מורכב יחסית, שדורש זמן להסתגלות של העץ. תהליך שעשוי לקחת אפילו מספר חודשים. ישנן כמה אופציות לבצע העתקה לעץ, הנה שתי דוגמאות:

• העתקה חפוזה – העתקה זו נעשית בחיתוך השורשים וגיזום העץ ללא הכנה מוקדמת, ועל כן השם העתקה “חפוזה”. העתקה זו נחשבת לזולה ביותר והמהירה ביותר.
• העתקה מתוכננת – העתקה זו מתחילה בגיזום קל מאוד של העץ, חפירה סביב שורשי העץ וחיתוך השורשים בכיוונים נגדיים. בהמשך נשתל העץ ואליו מצורפת מערכת השקייה המאפשרת לו להצמיח שורשים חדשים במטרה שייקלט במקום החדש בו הוא נשתל.

העתקת עצים

• March 31, 2014


Previous Post

Next Post

Skip to content