עוברים דירה

נעבור את זה יחד

ביצוע בדק בית לפני מעבר דירה

רצוי להיכנס לדירה חדשה רק לאחר בדיקה מקיפה של ליקויים. הבדיקה מתבצעת על ידי אנשי מקצוע והיא מאפשרת טיפול בבעיות עוד לפני המעברבדק בית

בתהליך מעבר דירה אנו נדרשים לתאם שירות מול אנשי מקצוע מגוונים, כגון חברת הובלות, טכנאי תקשורת ולעיתים גם חשמלאים או אינסטלטורים. יחד עם זאת, רובנו לא מודעים לליקויי בנייה שעלולים להימצא במבנה או אפילו בדירה עצמה.

את הליקויים בדירה ישנה או חדשה ניתן לחשוף רק באמצעות חברה העוסקת בתחום של בדק בית. כדאי להזמין את נציגי החברה עוד לפני המעבר ולנצל את ההזדמנות כדי לבדוק את המבנה כשהוא גלוי. בנוסף, בדיקה מוקדמת מבטיחה טיפול יעיל ומהיר בכל סוגי הליקויים. הבדיקה מסתיימת בהפקת דו"ח מפורט עבור הלקוח ובהמלצות לתיקון. הדו"ח יכול לשמש להגשת תביעה נגד קבלן בדירות חדשות, או למיצוי זכויות מול בעלים קודמים של הנכס.

מה כוללת הבדיקה?                                    

היכרות עם הנושאים הנבדקים יכולה לחדד את החשיבות של ביצוע בדק בית עוד טרם מעבר דירה. להלן הנושאים העיקריים והבדיקות המתבצעות במסגרתם:

א. איטום ונזילות – הנושא של איטום ונזילות הוא הנפוץ ביותר בתחום ליקויי הבנייה. רוב הבעיות בדירות חדשות נגרמות כתוצאה מאיטום לא תקין של הקבלן, בעוד בדירות ישנות מדובר בעיקר על נזילות ופיצוצים בתקרה, מתחת לריצוף או בקירות. בעיות רטיבות דורשות את איתור המקור וכדי למצוא פתרונות נעשה שימוש בציוד מתקדם.

ב. סדקים – לא תמיד סדקים בטיח של הקירות והתקרה נגרמים כתוצאה מבעיות רטיבות. לעיתים הסדקים מעידים על בעיות קונסטרוקטיביות חמורות המחייבות התייחסות מקצועית.

ג. קרינה וראדון – זו בדיקה המתבצעת בעיקר בדירות יד שנייה. מטרת הבדיקות היא לוודא את הבטיחות בדירה על ידי שימוש במכשירים החושפים קרינה סלולארית, אלקטרו מגנטית וראדון.

ד. מערכות – אחת הבדיקות החשובות מתבצעת על גבי מערכות הדירה והבניין. הבדיקה כוללת מערכות אלקטרו מכאניות, מערכות חשמל ומערכות אינסטלציה. בנוסף, היא תקפה בבניינים רבי קומות.

כיצד בוחרים אנשי מקצוע לביצוע הבדיקות?

בחירה נכונה באנשי המקצוע המבצעים בדק בית משתלמת בטווח הקצר והארוך. כדאי להשקיע בשירותיה של חברה מקצועית, מאשר להתמודד עם בעיות של הצפה או נזקים חמורים בהמשך. ההזדמנות של מעבר דירה לא תחזור על עצמה והיא מחייבת השוואה בין חברות שונות. את ההשוואה יש לערוך על פי פרמטרים של ניסיון, מקצועיות ומיומנות. אפשר לקבל הצעת מחיר מנציגי החברה ולשמוע מה היא כוללת. לאחר מכן ניתן גם לאסוף המלצות מלקוחות קודמים, חברים או בני משפחה.

התהליך של מעבר דירה נמשך מספר ימים לפחות. למרות ההשקעה הכספית והזמן הדרוש, כדאי לבצע את המעבר בצורה מסודרת ולא לחפש קיצורי דרך. כך ניתן בין היתר לחשוף גילויים ולתקן ליקויי בנייה בדירות חדשות וישנות.

• November 6, 2014


Previous Post

Next Post

Skip to content