עוברים דירה

נעבור את זה יחד

עמילות מכס

עמילות מכס ושילוח בינלאומי

מעוניינים לייצא סחורה לאחת ממדינות העולם? בזה הרגע אתם נכנסים לתחום מורכב המצריך התנהלות נכונה, הן במישור הטכני והן במישור הבירוקרטי. במצב זה, ברור מדוע פנייה לחברה הפועלת בתחום השילוח הבינלאומי היא ההחלטה הטובה ביותר שתוכלו לקבל. הנה כל מה שחשוב שתדעו על השירותים החיוניים האלה.

על הקשיים של השילוח הבינלאומי

שילוח בינלאומי, ברמת ההגדרה הבסיסית, הוא משלוח של סחורות או חפצים בין מדינות, כאשר השילוח יכול להיעשות הן באוויר, הן דרך הים והן בשילוב ביניהן. על מנת שהשילוח יתבצע על פי הספר, צריך לפעול במספר מישורים: לרוב, תעשה זו החברה המקצועית הפועלת בתחום ("המשלח הבינלאומי"). יש לציין שאותה חברה צריכה להחזיק ברישוי לעיסוק בשילוח בינלאומי, אישור הניתן ממנהל המכס בכפוף לעמידה במספר תנאים.

לצורך השילוח, יש צורך לבחון את התקנות העומדות בתחום במדינה הספציפית, כמו גם לתכנן היטב את כל היבטי המשלוח: נתונים דוגמת סוג הסחורה, משקלה, הנפח שלה או אפילו דחיפות הקבלה שלה יכולים בהחלט להשפיע על צורת השילוח הנבחרת.

עמילות מכס

חשיבות מכרעת: עמילות מכס

לא ניתן לדבר על שילוח בינלאומי כיום מבלי להתייחס לנושא של עמילות מכס. חברות המעניקות שירות מהסוג הזה מטפלות למעשה בכל הניירת הנדרשת על מנת שהסחורות יגיעו ליעדן, וחשוב לא פחות – כדי שניתן יהיה לשחרר אותן במהרה. לצורך זה, מייצגת החברה את לקוחותיה מול רשויות המכס במדינת היעד, כאשר בין תחומי העיסוק הספציפיים של עמיל המכס ניתן למנות סיווג מדויק של הטובין, הכנת הניירת והגשתה לבית המכס, תשלום של המיסים והאגרות אשר דורשים שלטונות המכס, אחסנת הסחורה במחסנים ייעודיים (כאשר יש בכך צורך) ואף תיאום ההובלה מהנמל או שדה התעופה אל היעד הסופי שלה.

המלצה מועילה היא לבחור בגורם מקצועי אשר מספק את מלוא השירותים הנדרשים, כלומר, הן שירותי שילוח בינלאומי והן שירותי עמילות מכס. כאשר הכל מרוכז תחתיו, גדלים הסיכויים לכך שההליך יתבצע  על הצד הטוב ביותר ובצורה המהירה ביותר האפשרית. חשוב לבדוק את הניסיון והמוניטין של החברה המבצעת, כאשר החברות המובילות יהיו לרוב מקושרות היטב בשלל מדינות ברחבי העולם.

 

 

עמילות מכסשילוח בינלאומי

• November 19, 2015


Previous Post

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Skip to content