עוברים דירה

נעבור את זה יחד

מה ההבדל בין הובלת מכולות לבין הובלות פרטיות?

יש הרבה סוגים של שירותי הובלות ולכל אחד מהם תכונות אחרות. השוואה בין הובלות שונות מעלה נקודות מעניינות, ומאפשרת לנו לזהות את המאפיינים של חברת הובלות ברמה גבוהה. ראשית, כדאי לבצע את ההבחנה הגסה ביותר, ולהפריד בין הובלת מכולות ומטענים לבין הובלות פרטיות. שנית, חשוב לבחון כל נושא מתוך מספר נקודות מבט. לאחר מכן ניתן לסכם ולהציע דרכים לבחירת חברת הובלות לצורך קבלת שירות יעיל, מהיר ומשתלם.

מנוףףףףהובלות מתבצעות בכל רחבי הארץ, על בסיס יומי ותוך מתן מענה על צרכים משתנים. מהבחינה הזו אין הבדל בין הובלה של ארגזים ורהיטים לבין הובלה של מכולות כבדות, מבנים גדולים או עומסי יתר. ההתייחסות אל הובלות נפוצה במגזר הפרטי והעסקי וחברת הובלות היא גורם אותו יש לבחור היטב. המקצועיות והניסיון של החברה יכולים לעשות את ההבדל בין הובלה מהירה וחיסכון בהוצאות, לבין עוגמת נפש רבה, עיכובים ובזבוז של משאבים יקרי ערך.

נקודות מבט להשוואה בין סוגים שונים של הובלות

אלו הנושאים דרכם ניתן לבחון את ההבדלים בין סוגים שונים של הובלות:

א. סוג הציוד – בהובלות פרטיות הדגש הוא על ארגזים ורהיטים. לעיתים נדרשות חברות להוביל גם ציוד כבד כגון מקררים, ספות, פסנתרים וכדומה, אך החלק הארי של השירות נוגע רק לציוד קונבנציונאלי. מנגד, בהובלות מורכבות יש צורך בשינוע של מטענים בהיקפים גדולים במיוחד. על מנת לשנע ציוד כזה נדרש לפעמים ליווי משטרתי, קבלת אישורים ועוד.

ב. מחיר – העלות של הובלות פרטיות נמוכה מהעלות של הובלות המתבצעות עבור ארגונים, מוסדות, מפעלים וחברות. הסיבה העיקרית לכך היא כמות המשאבים הנדרשת לצורך הובלה של ארגזים ורהיטים, לעומת הכלים ומספר המובילים המגויסים לצורך שינוע של מכולות ומבנים.

ג. בטיחות – כללי הבטיחות צריכים להיות חלק בלתי נפרד משירות כגון הובלת מכולות. אך בעוד בהובלות פרטיות כללי הבטיחות מובנים מאליהם ואינם דורשים הכשרה מיוחדת מלבד סבלנות ותשומת לב, הרי שבמגזר העסקי יש לבצע את ההובלות בנוכחות של קציני בטיחות. קצינים אלו עוברים הכשרה מיוחדת, ויודעים לזהות נקודות תורפה בטיחותיות בכל הובלה. כללי הבטיחות מיועדים הן עבור המובילים עצמם, הן עבור הלקוחות והן עבור הציוד.

ד. צי רכבים – את ההובלות הפרטיות אפשר לבצע עם נגררים או משאיות בעוד הובלות במגזר העסקי והתעשייתי דורשות מנופים וציוד מכני כבד. הבדל זה בין צי הרכבים משפיע על מחיר ההובלה, ועל הזמן הדרוש לצורך ביצועה.

לסיכום, על מנת למצוא חברת הובלות אשר תדע כיצד להתמודד עם מכולות וציוד כבד יש להקפיד על הפעלת מערכת שיקולים רחבה. כדאי להשוות בין הצעות מחיר, לבדוק האם החברה שומרת על כללי הבטיחות, ולוודא מראש שצי הרכבים העומד לרשותה מתאים למטרות.

מכולות

מנהל אתר • November 24, 2013


Previous Post

Next Post

Skip to content