עוברים דירה

נעבור את זה יחד

נגרר להובלות

כיצד להשתמש נכון בנגרר להובלות

שימוש נכון בנגרר יכול לעזור לבצע הובלות קטנות וגדולות. השאלה המתבקשת היא מהו אותו שימוש נכון ועל איזה כללים צריך להקפיד בשביל להשיג את המטרה. הנה למשל מספר כללי מפתח בולטים:

א. אבטחת חיבורים – שימוש נכון מתחיל בשמירה על בטיחות. על החיבורים להיות מאובטחים היטב ולעמוד בעומס גבוה, קפיצות של הרכב ותנאי כביש לא אידיאליים. הדרך לאבטח את הרכב והכלי היא להתקין וו גרירה מתאים, לאשר את נקודות העיגון ובמידת הצורך גם לדמות הפעלת לחץ עוד לפני השימוש הקבוע. המלצה לא פחות חשובה היא למרוח את החלק העליון והכדורי של הוו בחומר סיכה כדי להבטיח תנועה חלקה במהלך הנסיעה.

ב. שלשלאות אבטחה – שימוש נכון גם מחייב גיבוי למקרה של השתחררות הנגרר מהרכב במהלך ההובלה. כדאי לצרף שלשלאות אבטחה יעילות למצבים של חוסר יציבות, למנוע בעזרתן תקלות בטיחות חמורות ולהגן גם על שאר הרכבים בכביש.

ג. לחץ אוויר, בלמים וחשמל – כל מערכות הרכב חשובות עבור ההובלה לא פחות מאשר סוג הנגרר או האופן שבו בוחרים לחבר אותו. צריך לבדוק לחץ אוויר בצמיגים ובגלגלים, לוודא שמערכת הבלמים תקינה ולחבר את החשמל כדי לספק אינדיקציה לרכבים אחרים לגבי בלימה או האצה. אין להקל ראש בנושא הבטיחות, כי בסופו של דבר היא קובעת האם ההובלה תגיע ליעדה בשלום.

בחירת כלי שמתאים להובלה.

כמובן שכל שימוש נכון בנגרר להובלות הוא פונקציה של בחירת הכלי. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל הכלים שמאפשרים גרירה והובלות אכן מתאימים למשימות מן הסוג הזה. אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שבוחרים כלי שיכול לשמש לצרכי הובלה, לקרוא המלצות של לקוחות קודמים ולהתרשם מהמפרט הטכני לגבי התמודדות עם עומס.

מלבד המשקל שאותו יכול הרכב לשאת לפי הנחיות היצרן, יש להתייחס לחוזק הבלמים ולשיהוי של המטען הנגרר. באופן עקרוני, המשקל והעומס של הנגררים צריך להיות עד 75% ממשקל הרכב הגורר. זהו עיקרון מפתח חיוני לביצוע הובלה בצורה תקינה ולמניעת סיכונים שעלולים להוריד לטמיון את המאמץ וההשקעה.

נגררנגררים

MoranH • January 11, 2018


Previous Post

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Skip to content