עוברים דירה

נעבור את זה יחד

הובלות בישראל – תתמקחו יותר תשלמו פחות

כישראלים נולדנו עם גן ההתמקחות, אנחנו מבינים שמחיר טוב לא מקבלים בגלל רצון טוב של הצד השני לנהוג בהוגנות כלפינו, מחיר טוב צריך לדרוש.

גמישות המחיר והובלות

אנחנו אף פעם לא מקבלים כמובן מאליו את מחירו של שירות בגלל שאנחנו יודעים, מניסיון שלנו ומניסיונם של אחרים שלשום דבר אין מחיר קבוע, המחיר נקבע בהתאם לכמה שאנחנו מוכנים לשלם עליו.

לא צריך להיות גאונים בכלכלה או בפסיכולוגיית צרכנים כדי להבין שחברות מבקשות את המחיר הגבוה האפשרי לשירות שהן נותנות, והמחיר הסופי, עליו סוגרים בסופו של דבר תלוי רק במידת המוכנות שלנו לשלם אותו.

כלומר, במקרה שאין מחיר קבוע למוצר או שירות, כמו במקרה של שירותי הובלות, חברות מבקשות מחיר שיביא להן רווח מקסימאלי ואי אפשר להאשים אותן, הרי חברות רוצות להרוויח כמה שיותר ואם הן מוצאות פראיירים שמוכנים לשלם מחיר מופקע, כנראה שמגיע להם, לא?

מה כדאי לעשות כדי לקבל מחיר טוב על שירותי הובלות?

panthermedia_3599135_537x800אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות הפראייר מהפסקה למעלה, אנחנו רוצים לשלם מחיר נכון, שהולם את השירות שאנחנו צפויים לקבל.

אבל בשירותי הובלות אין באמת “מחיר נכון” מפני שכל הובלה היא ייחודית, מחירה מתבסס הן על המחיר הבסיסי שחברת הובלות קובעת לעצמה, הן על גודל ההובלה וגם על מרחק ההובלה. פרמטר נוסף הוא כמובן אזור בארץ, כאשר שירותים במרכז הארץ יקרים תמיד יותר משירותים בפריפריה או בצפון.

הדרך שלכם לקבל מחיר טוב על הובלות מתחילה מכך שתעשו השוואת מחירים ראשונית – תבדקו באינטרנט, תשאלו חברים ובסופו של דבר תתעניינו אצל חברות ספציפיות. המחיר הממוצע שתשמעו מכל הגורמים הללו הוא כנראה המחיר האידיאלי לסוג ההובלה שאתם צריכים.

חברות שמציעות מלכתחילה מחירים נמוכים מהממוצע כנראה לא יספקו לכם שירות איכותי דיו ולכן, למרות שמטרתכם הסופית היא להשיג מחיר נמוך ככל האפשר, חברות הובלות זולות מדי לא שוות את המאמץ שכן אתם עלולים להצטער מאוד מהר על הבחירה בהן בשל חוויית שירות לקוי.

חברות שמציעות מלכתחילה מחירים גבוהים מאוד מהממוצע הן:

1. חברות שמחפשות את הפראיירים שמסוגלים להוציא כאלו סכומי כסף
2. חברות איכותיות במיוחד שהערך המוסף שבתשלום הגבוה יותר מגיע בדמות שירות מעולה ושירותים משלימים נוחים (דוגמת אחסון וכו’).

אין מניעה בבחירה בחברת הובלות שמבקשת מחיר גבוה, אבל מאידך, אין צורך בכך כלל.

לאחר השוואת המחירים תבינו קצת יותר במחירי תחום ההובלות ואז יגיע השלב הקשה יותר – שלב המיקוח. תפנו לחברות איכותיות שמציעות מחירי שוק הוגנים ובקשו מחיר נמוך יותר. אם תתעקשו בצורה משכנעת מספיק, הן תתקפלנה ואתם תיהנו משירות טוב במחיר טוב שלא פוגע באף צד ושניכם תצאו מרוצים. ואל תרגישו רע על התמקחות, החברות מצפות לזה מכם.

מנהל אתר • October 10, 2013


Previous Post

Next Post

Skip to content