עוברים דירה

נעבור את זה יחד

הובלה עצמית – יתרונות וחסרונות

בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר אנשים המעדיפים לעשות הובלה עצמית על פני הובלה על ידי חברת הובלה. כל מי שנסע בכבישי אמריקה הצפונית מכיר את התופעה של רכבים משפחתיים הגוררים נגררים של חברות השכרה לצרכי מעבר ממקום מגורים אחד לאחר, או רכבים מסחריים של אותם החברות שנוהגים בהם בעלי התכולה בעצמם. להובלות עצמיות שכאלה יש מספר יתרונות וחסרונות שכדאי להכיר אותם לפני ההחלטה לעשות זאת בעצמכם.

מתי כדאי לעשות הובלה עצמית

אם אתם מחליטים לעבור דירה, כאשר אתם גרים בדירה קטנה וכל הרכוש לכם מסתכם בכמה ארגזים ארוזים, שולחן קפה וכמה כסאות, קצת מכשירי חשמל קטנים וכדומה הדבר כדאי. גם אם אתם בעלי משרד עם תכולה קטנה ומצומצמת, ואתם עוברים למיקום חדש בעיר או לעיר אחרת אפשר לחשוב על הובלה עצמית. בכל מקרה תהיו זקוקים לעזרה של עוד אדם אחד לפחות על מנת לסחוב שולחנות או ספה או תנור עומד.

מתי לא כדאי לעשות הובלה עצמית

כאשר בין החפצים שלכם יש כאלה מאד כבדים, ואתם זקוקים לשירותי סבלות מקצועיים, לא מומלץ לעשות זאת לבד. כאשר אתם זקוקים לשירותי מנוף להורדת החפצים מקומה גבוהה בלי מעלית גם לא כדאי לעשות זאת לבד, וגם כאשר דרוש פירוק והרכבה מקצועיים של פרטי ריהוט שונים המיועדים להובלה. שלא לדבר על הובלת תכולה בעלת נפח גדול שמצריכה סבלות מקצועית ואריזה מקצועית.

כיצד תובילו את התכולה

את התכולה תצטרכו להוביל ברכב מסחרי כל שהוא שברוב במקרים תצטרכו לשכור מחברת השכרה. עליכם לוודא כי ברשותכם הרשיון המתאים לרכב מסחרי זה, וכי עלותו ליום ההשכרה לא תעלה על שירות של מוביל קטן הכולל את כל עבודת ההובלה. אם אתם מסודרים עם הרשיון למסחרית, והמחיר נמוך משירות מקיף של מוביל מקצועי, ואם יש לכם חברים שיעזרו לכם לארוז, ולהעמיס את המסחרית ולפרוק אותה ביעד החדש, עשיתם דיל טוב, והדבר ישתלם לכם מאד מבחינה כספית ומוראלית.

בחירת חברה להשכרת מסחריות

הובלה עצמיתדבר נוסף שיש לבדוק היא חברת ההשכרה שממנה תרצו להשכיר את המסחרית המתאימה לכם. וודאו כי בחברה מספר דגמים וגדלים של מסחריות, על מנת שתוכלו לבחור את המתאימה ביותר מבחינת הגודל. וודאו שמחיר ההשכרה נמוך ממחיר השירות של מוביל מקצועי, ולא פחות חשוב: חשבו את עלויות הדלק שיהיו לכם לפני שאתם בטוחים בכדאיות העסקה. הובלה למרחק גדול עלולה לעלות לכם בחברת השכרה הרבה יותר מהמחיר הבסיסי אותו הם מציעים לכם, ויש לבדוק זאת היטב. בדקו גם את פוליסת הביטוח של הרכב, וודאו כי היא מקיפה.
במידה ואתם זקוקים לרכב מסחרי גדול יותר, שאין לכם רשיון לנהוג בו, תוכלו למצוא חברות הובלה שישכירו לכם משאית ונהג בלבד (ללא כל שירותי ההובלה הנלווים), ואתם תצטרכו לעשות את כל יתר הדברים פרט לנהיגה במשאית. גם אופציה זו אפשרית, ויכולה להיות כדאית מבחינת העלות הסופית של ההובלה.

 

מנהל אתר • October 6, 2013


Previous Post

Next Post

Skip to content