עוברים דירה

נעבור את זה יחד

האם נהוג לתת טיפים למובילים?

בישראל, ובעולם בכלל, התפתחה נורמה בלתי כתובה שיש לתת טיפים על שירות, כל שירות, בין אם הוא טוב ובין אם פחות. כשאנחנו הולכים לאכול במסעדה אנחנו יודעים שהחוקיות היא לתת טיפ בין 10% ל 15%, אך מה עושים בהובלות? האם גם לאחר ששילמנו סכום לא פעוט על הובלות אנחנו צריכים להוציא עוד כסף ולצ’פר את המובילים?

להרבה ישראלים קשה עם הקונספט של נתינת טיפ למובילים בגלל המחשבה שהם בלאו הכי משלמים על ההובלות עצמן, אז למה שישלמו עוד ויתנו מעבר לסכום שסוכם עוד כסף למובילים עצמם, הרי כל המטרת התשלום שנקבע מראש הוא שיכסה את ההובלה כולה, לא?

טיפ למובילובכן, כדי ליישב את הדילמה אומר שנהוג לתת טיפים למובילים. הטיפ הסביר לכל מוביל הוא 50 ₪ ולא פחות מכך ובהתחשב בכמות העבודה – לרוב מדובר בכמות סחיבה לא מבוטלת לכל מוביל, בהחלט מדובר בסכום שמגלם בתוכו את ההשקעה.
אך, כפי שכבר נאמר, מדובר בנורמה ולא בחוק ולכן אתם לא חייבים לתת טיפ אם אתם לא רוצים ומובילים לא אמורים לדרוש כזה. אם אתם נתקלים בחברת הובלות שהמובילים חוצפנים מספיק כדי לדרוש כסף בסיום העבודה, או שהם מרימים גבה לגבי הסכום שאתם משאירים להם כטיפ, אל תירתעו ותרגישו רע עם עצמכם, הרי בסופו של דבר חובת תשלום המשכורת שלהם אינה עליכם. מה שכן, לאות הערכה, כפי שאתם נוהגים לעשות כשאתם באים במגע עם נותני שירות אחרים, אתם יכולים להראות קצת נדיבות והבנה למצבם של נותני השירות ולהחזיק כסף מזומן אותו תוכלו לתת כטיפ.

ישנם מקרים שהם מעט יותר בעייתיים והם כאשר חברת ההובלות שולחת כמות גדולה של מובילים לביצוע הובלות הרכוש שלכם, לכאורה מדובר בדבר מצוין שכן ההובלה תתרחש יותר מהר שכן יש יותר אנשים שמתחלקים בעומס, אבל מה עליכם לעשות במקרה כזה…? רק הטיפים יכולים לרושש אתכם! במקרה כזה הפעילו שיקול דעת, אך זכרו שהממוצע הוא 50 ₪ למוביל. אם אתם מרגישים שזה הרבה מדי ואתם לא יכולים להרשות לעצמכם סכום כזה לכל מוביל, תנו כמה שאתם יכולים.

בעיקרון, עד כמה שכולנו מתמרמרים מעט מכך שעלינו להשאיר טיפים, כסף על שירות ההובלות מעבר לסכום שסוכם מראש, אנחנו מבינים לליבם של המובילים ולצורך שלהם לקבל תשר על העבודה הקשה שהם עושים (והיא באמת קשה, אחרת היינו בשמחה מבצעים אותה בעצמנו). ולכן, להבא, כאשר אתם ניצבים בפני דילמת נתינת הטיפ לאחר הובלה, דאגו לתת טיפ שהולם לדעתכם את מאמציהם ושירותם של המובילים.

*הערה: לעיתים, כאשר מדובר בחברת הובלות קטנה גם מנהל החברה עובד יחד עם אנשיו, למנהל לא נהוג לתת טיפ ולכן אין צורך לספור אותו במניין המובילים וסכום הטיפ פוחת קמעה.

טיפ למוביל

מנהל אתר • October 6, 2013


Previous Post

Next Post

Skip to content