עוברים דירה

נעבור את זה יחד

ביטוח הובלת תכולה

כאשר אתם מבררים אודות חברת הובלה, אחד הדברים הראשונים שעליכם לברר ולשאול הוא נושא הביטוח. באופן עקרוני אין לבצע הובלה מכל סוג שהוא, קטנה כגדולה ללא ביטוח מקיף לכל התכולה המובלת. אל תזמינו מוביל שאינו מבוטח, ושאינו יכול להציג בפניכם פוליסת ביטוח מעודכנת ובתוקף. הובלה ללא ביטוח היא כמו נסיעה ברכב ללא ביטוח – לעולם אין לדעת מה עלול לקרות, ויש להיות מכוסים לכל תרחיש אפשרי.

כדי להתמצא בתחום זה, ריכזנו עבורכם כמה שאלות חשובות שיש לשאול לגבי ביטוח הובלת תכולה:

1. עד לאיזה סכום אתם מכוסים?
יש לברר עניין זה בצורה מסודרת, ולא לסמוך על “המילה” של המוביל. כדי להתחיל עליכם לשאול מה גובה הפיצוי שחברת הביטוח מעניקה על תכולת ההובלה, וזאת על מנת להיות בטוחים כי התכולה שלכם נכנסת לתוך תחום פיצוי זה באופן מוחלט. כלומר, עם גובה הפיצוי הוא X אבל אתם יודעים שהתכולה שלכם שווה 2X – אתם לא מכוסים. במידה ותכולת ההובלה שלכם יקרה יותר מהפיצוי שמוצע על די הפוליסה יש לנקוט בצעדים שיפורטו בהמשך.

2. איך אמורה פוליסת הביטוח להיראות?
חשוב ביותר לבדוק את פוליסת הביטוח וזאת מעבר לרמת הכיסוי שלה. יש לוודא כי פוליסת הביטוח היא אכן אותנטית ורשמית ובתוקף (!). הבדיקה אינה צריכה לפגוע בשום חברה כי יש לעשות זאת למען הסר ספק, ולמען האחריות שלכם כלקוחות המקבלים שירות, ולא משנה מאיזה חברה. דברים אלה מבוססים על מקרים רבים שבהם הונו לקוחות רבים כשהציגו להם פוליסות ביטוח לא בתוקף, או פוליסות ביטוח פיקטיביות וכדומה. נקיטת משנה זהירות איננה מכוונת לפגוע, אלא להיות בטוחים באמיתות המסמכים שמוצגים לכם.
על הפוליסה להיות של חברה מוכרת ופעילה בשוק הישראלי, ועליה לכלול את פרטי חברת ההובלה שאיתה אתם מתקשרים. לכם אין עניין בפוליסת הביטוח המבטחת את המשאית או את המנוף, אלא את התכולה בלבד, ויש לוודא כי פוליסה זו היא אכן פוליסה לתכולה המועמסת על המשאית או המועלה עם המנוף, ולא לשום תכולה אחרת או צורך אחר.

ביטוח תכולה3. האם ניתן להרחיב את הפוליסה?
שאלה זו חשובה ביותר, והיא מתקשרת לשאלה הראשונה במקרה ואתם מגלים ששווי התכולה שלכם עולה על הכיסוי של חברת הביטוח. מכיוון שכל הובלה היא שונה, ובהרבה מקרים מדובר על תכולה יקרה או רגישה וכדומה, הרי שיש צורך להתאים את הביטוח לצרכי ההובלה הספציפית, כדי שאתם תהיו מכוסים מכל פגיעה או נזק לתכולה שלכם. חשוב לדעת כי פוליסות אלה ניתנות להרחבה, ויש לעשות זאת בכל מקרה שהציוד והתכולה שלכם עולים בשוויים על הכיסוי הבסיסי של הביטוח.

4. כיצד נבטיח את הפעלת הביטוח?
כדי להבטיח את הפעלת הביטוח בעת הצורך יש להכניס את כל פרטי הביטוח להסכם ההובלה שיש לחתום עליו מראש. הסכם זה מסדיר את כל ההתקשרות שבין המוביל ללקוח לרבות ענייני האחריות והביטוח. אין להתחיל הובלה ללא הסכם חתום, וללא פוליסת ביטוח בתוקף המכסה את כל התכולה שלכם באופן מקיף.

 

מנהל אתר • October 6, 2013


Previous Post

Next Post

Skip to content