עוברים דירה

נעבור את זה יחד

למה צריך לדאוג במסגרת פינוי דירה שכורה?

במסגרת פינוי דירה שכורה צריכים השוכרים לדאוג לשורה ארוכה של סידורים ומטלות. מעבר דירה הוא תהליך מורכב וארוך, הכולל התנהלות מול גורמים שונים. כך לדוגמא נאלצים שוכרי דירות לסיים את ההתחייבויות שלהם בדירה הקודמת, אך במקביל גם לדאוג לחוזה חדש בדירה הבאה. התנהלות מן הסוג הזה מורכבת בעיקר בגילאים צעירים ובקרב סטודנטים. יחד עם זאת, היא לא פחות מסובכת עבור בני זוג ומשפחות עם תינוקות או ילדים. אז כיצד עוברים את התהליך בשלום?פינוי דירה שכורה

קודם כל, כדאי להתחיל עם הפעולות הבסיסיות ולדאוג להובלה מסודרת. אחרי שאורזים את הדירה הכל נראה פשוט יותר. תיאום שירותי הובלות מול חברה מקצועית חוסך הרבה עוגמת נפש. אפשר להזמין את נציגי החברה לדירה כדי לקבל הצעת מחיר, להשוות בין עלויות של שירותי הובלה ואריזה ולשמוע גם על שירותי פינוי, פירוק והרכבת רהיטים. צריך לדאוג לכך שההובלה תתבצע במהירות ולפי לוח הזמנים הנקבע מראש. מי שדואג לאריזה יכול גם לדאוג לקרטונים, ארגזים ושאר האביזרים הנדרשים.

ניקיון ובדיקה נוספת של החוזה

אחרי שאורזים את הדירה בצורה מסודרת, מכניסים את הכל לארגזים וגם נפטרים מהציוד הישן, אפשר לעבור לשלב הניקיון. זה גם השלב בו כדאי לבדוק את החוזה. בחוזה השכרה מפורטות הפעולות שאותן צריך השוכר לבצע. יש הבדלים משמעותיים בין חוזי השכרה ולכן כדאי לבחון כל מקרה לגופו. לרוב מופיעות בתוך חוזה השכרה דרישות כגון:

  • צביעת קירות
  • מילוי חורים
  • תשלום חשבונות
  • ניקיון, פוליש והדברה
  • פינוי ריהוט ישן

באופן עקרוני, מי שעוזב דירה שכורה צריך לדאוג להחזירה למצב הקודם. הוא יכול להיעזר בחוזה השכרה על מנת לוודא זאת מראש. אין סיבה לחכות ליום הפינוי כדי לגלות דרישות מיוחדות. החזרה של הדירה למצבה הקודמת היא דרישה לגיטימית מצד המשכירים.

מעבר הדרגתי בין דירות

לא חייבים לבצע מעבר דירה בצורה חדה וחותכת. במידה ועוברים דירה בתוך העיר למשל, אפשר לתאם את התאריכים כך שנשארים למשך מספר ימים עם שתי הדירות. מצב כזה נחשב אידיאלי עבור מי שרוצה לעבור דירה באופן הדרגתי. מעבר הדרגתי מספק תחושת ביטחון ומונע לחץ או טעויות הנובעות ממחסור בזמן. בנוסף, תמיד אפשר לחזור לדירה הישנה כדי לנקות או לשפץ אותה לפני שמחזירים את המפתח למשכיר.

רוב הדברים שצריך לדאוג להם במהלך פינוי דירה שכורה מופיעים בתוך החוזה. כל השאר מתייחסים בעיקר לתיאום שירותי הובלה, או לדרישות ספציפיות של המשכיר. מומלץ להקצות זמן לטיפול בנושאים האלה ולגייס ימי חופש מהעבודה והלימודים. 

hadart • April 12, 2015


Previous Post

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Skip to content