עוברים דירה

נעבור את זה יחד

איך לארוז מוצרי חשמל בעת מעבר דירה?

מתכננים מעבר דירה? רגע לפני שאתם מאבדים סבלנות ומזמינים חשמלאי, הנה כל הטיפים שכדאי לדעת על אריזה מוצלחת של מכשירי חשמל שונים

מעבר דירה הוא תהליך ארוך הכרוך בהשקעה של זמן ומשאבים. אחד הקשיים העיקריים בא לידי ביטוי באריזת מכשירי חשמל. מוצרים מן הסוג הזה נוטים להיות יקרים, עדינים ושבירים. הם גם רגישים למים ולא תמיד קל לארוז אותם בתוך קופסאות או קרטונים. חשוב מאוד לצלם את חיבורי החשמל לכל מוצר כדי להקל על הפריקה וההרכבה. באותה הזדמנות ניתן גם ליצור קשר עם חשמלאי ולוודא את תקינות המכשירים. מכשירי חשמל לא אמורים לעבור איתכם דירה ואין סיבה לבזבז עליהם אנרגיות.

הנה כמה טיפים מעשיים לאריזה של מוצרי חשמל שונים לפי המאפיינים והתכונות שלהם:

א. תנור, טוסטר וטוסטר אובן – אלו מכשירים שכדאי לארוז רק אחרי ניקיון והסרת שומנים. הדגש בתנור צריך להיות על הדלת ועל החלקים הפנימיים. את הטוסטר אובן ואת הטוסטר קל יותר לארוז בתוך קרטונים, אך חשוב לעטוף אותם בנייר עיתון או ניילון פצפצים. יש לסמן את הארגזים היטב ולעדכן על כך את המובילים. עטיפה טובה תמנע ממכשירי החשמל לספוג שריטות בהעברה.אריזת מוצרי חשמל

ב. מקרר – זהו מכשיר חשמלי גדול שדורש הובלה מיוחדת. בדקו מול המובילים האם ניתן להעביר את המקרר בדלת, או שעדיף להשתמש בשירותי מנוף ובמות הרמה. את המקרר עצמו אתם לא צריכים לארוז, אלא רק ללפף חבל שימנע פתיחה לא רצויה של הדלתות. מובילים מקצועיים יעשו זאת בעצמם וישחררו אתכם מהמשימה.

ג. מסכים ומכשירי טלוויזיה – אריזה נכונה של מוצרי חשמל בעת מעבר דירה נמדדת לפי מידת הגנה על מסכים. אלו מכשירים עדינים מאוד שעלולים להישבר במידה והם לא נארזים היטב. את המסכים יש להוריד בעדינות מהקיר, לשחרר את כל החוטים ולעטוף בכמה שכבות של ניילון נצמד. לאחר מכן מוסיפים שכבת ניילון פצפצים וסוגרים היטב עם דבק בצדדים, בחלק העליון ובחלק התחתון.

הזמנת חשמלאי לפני ואחרי מעבר דירה

חשמלאי לא רק יכול לעזור לכם לארוז את מכשירי החשמל ולהפנות את תשומת הלב שלכם לטעויות הנפוצות, אלא גם לעמוד לרשותכם לפני ואחרי מעבר הדירה. לפני המעבר הוא אחראי בעיקר על בדיקת התקינות של המכשירים השונים ועל מתן הנחיות ספציפיות לאריזה עדינה. לעומת זאת, אחרי המעבר יגיע חשמלאי לבדוק את תשתית החשמל בדירה, לברר האם היא עומדת בעומס ובהספק ובמידת הצורך להחליף רכיבים שחוקים או לא תקינים.

מעבר דירה הוא הזדמנות לשפר את איכות החיים. הדרך לעשות זאת עוברת באריזה של הציוד, ביצירת קשר עם מובילים מקצועיים ובקבלת עזרה מחשמלאי. כך ניתן להגן על מכשירי החשמל ולסיים את המעבר על הצד הטוב ביותר. 

 

באדיבות א.ד שמש- חשמלאי בחולון

MilanaD • August 4, 2015


Previous Post

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Skip to content