עוברים דירה

נעבור את זה יחד

עוברים דירה עם בעלי חיים

כלב ברכב – טיפים להובלת כלבים

כשבוחרים רכב, חשוב לשים לב לכמה דגשים פונקציונליים, מעבר למידת הפופולאריות של הרכב וגימיקים נוספים. ראשית חשובה הבטיחות כמובן, אך לא פחות מכך, חשוב לקחת בחשבון את הרכב המשפחה, ואת מקום המגורים. ידוע למשל כי ברוב הערים בישראל מקומות החניה הולכים ונעלמים, לעומת כמות הרכבים שהולכת וגדלה. כיום, הטרנד הוא לקנות רכבים קטנים אשר ניתן להחנות בקלות. אבל מה לגבי בן המשפחה הקטן ביותר שלכם? הלוא הוא הכלב? לא פעם אנו נדרשים לצאת עם הכלב לא רק לטיול בשכונה ומתחת לבניין, אלא עבור נסיעות של ממש, בין אם בשביל לבקר משפחה, לצאת לטייל עם הכלב בטבע או לשם ביקור אצל הווטרינר. כל זה יכול לדרוש נסיעה ברכב. סוזוקי ספלאש למשל, כבר הפך לרכב שכדאי לשים אליו לב אם יוצא לנו לנסוע עם הכלב ברכב לעיתים תכופות: הוא קטן יחסית, אך בו בזמן שומר על חלל פנימי גדול. כידוע, כלבים נוהגים להשתולל קצת בתחילת כל נסיעה, חלקם בגלל ההתרגשות שנלווית לנסיעה, חלקם מתוך חשש אמיתי מפני המהירות הגבוהה בה הם נוסעים, דבר שאינו טבעי לאדם, וודאי וודאי שלא לחברים ההולכים על ארבע.

בטיחות לכל – גם לכלבים

קיימות ריתמות בטיחות המיועדות לכלבים ומחליפות את חגורות הבטיחות שלנו, בני האדם. בידקו האם ברכבכם ניתן להתקין ריתמה כזו, שהיא לרוב קלה להתקנה ולא דורשת התקנה מיוחדת במוסך. הרבה פעמים, כלבים ירצו להוציא את הראש מהרכב, דבר מהנה עבורם אך גם דבר שיכול להיות מאוד מסוכן אם לא שומרים על כמה כללי בטיחות – לשמור ולדאוג שהכלב אינו נוהג לקפוץ מהחלון, וכמובן לשמור על פתח חלון מספיק קטן שימנע את מעבר הגוף של הכלב במידה ויתפתה לקפוץ החוצה בעת עצירה ברמזור אדום. ברכב מדגם סוזוקי ספלאש למשל, ישנו חלל אחסון מאחורי המושבים האחוריים, אשר ניתן להושיב שם גם כלבים גדולים במיוחד במידה ואינכם רוצים שהכלב יעלה על הריפודים של הרכב. כמובן שגם כאשר הכלב יושב ברכב, גם ברכב בטיחותי כמו סוזוקי ספלאש כדאי לשים לב ולרתום את הכלב עם חגורה מיוחדת.

לתרגל נסיעות עם הכלב

אם הכלב לא רגוע גם ברכב מרווח, כנראה שהוא חושש מאוד מפני הנסיעות, ויש לתרגל אתו נסיעות קצרות עד אשר יתרגל לשהות ברכב. סעו עם הכלב ברכב שלכם, ללא הפרעות וגירויים חיצוניים כמו למשל חלון פתוח או מוזיקה רועשת מדי. כדאי שהכלב יסע במושב האחורי עם מישהו שהוא מכיר, ובמהירות נמוכה. אם הכלב נוהג להטיל את מימיו בזמן התרגשות, דאגו לכך לפני כן ועטפו את המושב בשמיכות על מנת למנוע דליפות שתן על המושבים. כמובן שחשוב לתת לכלב חיזוקים חיוביים בזמן הנסיעה, ולתרגל עם הכלב נסיעות ברכב לעיתים תכופות, בתחילה נסיעות קצרות בקרבת הבית, ולאחר מכן לעבור לנסיעות ארוכות יותר ויותר. מיליוני כלבים נוסעים עם בעליהם במכוניות מדי שנה, אין סיבה שהכלב שלכם לא יתרגל לכך בהתאם. בהצלחה!

 

 

• ינואר 5, 2015


Previous Post

Next Post