עוברים דירה

נעבור את זה יחד

עוברים דירה עם בעלי חיים

טיפים למעבר דירה עם בעלי חיים

עבורכם המעבר לדירה חדשה הוא שינוי מרענן ומרגש, אשר מציין נקודת שינוי בחיים. אולם, מבחינת חיית המחמד שלכם, מעבר דירה עשויה להיות שינוי מלחיץ וקשה. מעבר דירה הוא צעד שאינו קל כלל בעבור חיות המחמד שלכם. כלבים וחתולים נחשבים יצורים מאוד טריטוריאליים, אשר נקשרים מאוד למקום המוכר בו הם גדלים. לחיות מחמד נטייה להתייחס בחשדנות למקום חדש, ולוקח להם להסתגל אל השינוי. אז איך בכל זאת ניתן להקל את מעבר הדירה של בעל החיים, ולהפוך אותו למעט פחות טראומטי?

מה חשוב לבדוק לפני ששוכרים או קונים דירה חדשה?

ראשית, הדאגה לבעל החיים מתחילה עוד בשלב הבחירה. בעלי החיים תופסים פינה חמה מאוד בליבם של הרבה משפחות בישראל. לכן, משפחות רבות אשר עוברות דירה מעוניינות להפוך את הבית החדש לנוח ומתאים גם לחיית המחמד.

לפיכך, ישנם מספר פרמטרים חשובים שיש לבדוק לפני שקונים או שוכרים דירה חדשה:

  • ראשית, אם אתם מתכננים לעבור לדירה שכורה, חשוב מאוד לוודא כי בעל הדירה יודע ומאשר שאתם מביאים עמכם בעל חיים אל הבית. בעלי דירות רבים אינם מעוניינים להשכיר את הדירה לדייר עם חיית מחמד, במיוחד אם הדירה מרוהטת, ויש סיכוי שחיית המחמד תהרוס את הריהוט. על כן, חשוב מאוד לוודא, ולעגן בחוזה את כל נושא בעלי החיים לפני החתימה.
  • שנית, חשוב מאוד לבדוק כי האזור אליו אתם עוברים יהיה מתאים כמה שניתן לגידול של בעלי חיים, וכי האזורים המקיפים את השכונה יאפשרו שהיה של בעלי חיים במקום. אזורים שונים המקיפים את השכונה כמו פארקים, חוף ים גינות ציבוריות ועוד צריכים לאפשר כניסה לבעלי חיים, אחרת תהיה לכם בעיה.

על מה חשוב להקפיד בעת מעבר דירה עם בעלי חיים?

כעת, לאחר שמצאתם את הדירה המתאימה לבני הבית וגם לבעלי החיים שברשותכם, חשוב מאוד להקפיד על כמה פרמטרים חשובים על מנת להקל את המעבר בעבור החיה:

  • ראשית, חשוב מאוד לוודא מראש את תנאי ההעברה של חברת ההובלות שאתם עתידים לשכור. חשובמעבר דירה מאוד ליידע את החברה כי יש בעל חיים, ולוודא מה הנהלים לגבי זה. ישנן חברות אשר אינן מוכנות לבעלי חיים, או דורשות תוספת תשלום בעבור טיפול בחיה ובחפציה.
  • בשעות הראשונות של בעל החיים בדירה החדשה, חשוב להניח אותו יחד עם כלוב הנשיאה בחדר בו הצעצועים, המזון והאוכל שלו מוצבים, ורק אז לפתוח את כלוב הנשיאה, ולאפשר לכלב או לחתול לצאת ממנו בזמנו החופשי. כך תסמנו לו שזה הוא ביתו החדש.
  • לבסוף, חשוב מאוד שתהיו סובלניים מאוד עם בעל החיים במהלך תקופת ההסתגלות הראשונית, מאחר והקושי עשוי ליצור שינויים בהתנהגות של החיה, השתוללות או הסתגרות, והתנהגות חסרת מעצורים, הנובעים מהקושי להשלים עם המקום החדש.

התרגלות איטית

במהלך השבועות הראשונים בבית החדש הוציאו את הכלב החוצה, טיילו איתו באיטיות ותנו לו לרחרח, ולהכיר את הסביבה החדשה, ולסמן את הטריטוריה החדשה שלו. זכרו, שתקופת ההסתגלות של בעל החיים אמנם קשה, אך היא זמנית, ועם הזמן משתפרת התחושה, ובעל החיים מתרגל לביתו החדש.

מעבר דירה

מנהל אתר • December 19, 2013


Previous Post

Next Post

Skip to content