עוברים דירה

נעבור את זה יחד

עורך דין מקרקעין

תפקידו של עורך דין בקנייה או בהשכרה של נכס

כאשר אתם עומדים לרכוש או לשכור דירה כרוך הדבר בעריכת חוזה בין הצדדים השונים. כל עריכת הסכם או חוזה בתום הנדל”ן מחייבים ליווי מקצועי של עורך דין מקרקעין על מנת להגן על האינטרסים שלכם, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה חוקית. תפקידו של עורך דין מקרקעין הוא לוודא שההסכם שאתם עומדים לחתום עליו משקף את האינטרסים שלכם, ושאינו פוגע בזכויותיכם המגיעות לכם בחוק. במקרה של השכרת דירה בזה יכולה להסתיים עבודתו של עורך הדין, אבל במקרה של רכישת דירה זו רק התחלת הדרך.

עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין ורכישת דירה

במקרה של רכישת דירה יהיה הליווי של עורך דין מקרקעין הרבה יותר משמעותי וחשוב. רכישת דירה היא אחד האקטים הכלכליים הגדולים והחשובים של כל אדם, ולרבים תהיה זו העסקה הגדולה ביותר שיעשו בחייהם. לרבים אין מושג בעניינים אלה, שלא לדבר על ניהול משא ומתן וכדומה. רכישת דירה בתנאים טובים יכולה לאפשר חיים ברמת חיים גבוהה, ואילו טעויות בעת הרכישה עלולות לגרום לקריסה כלכלית או לעוגמת נפש גדולה. מסיבה זו יש לבדוק כל עיסקת נדל”ן לפרטי הפרטים שלה, ובדיוק לשם כך משמש עורך הדין – כדי לוודא שאתם עושים עסקה טובה ומשתלמת, ולא רוכשים חתול בשק.

עורך דין מקרקעין הוא לא רק איש מקצוע בתחומים החוקיים והמשפטיים הקשורים בכך, אלא שהתמחותו בתחום הנדל”ן מאפשרת לו לבחון את העסקאות גם מהבחינה הכלכלית שלהן, הוא מכיר את תנודות השוק ואת טווחי המחירים ההגיוניים לעסקאות אלה וכדומה. לכן, ליווי של איש מקצוע לא רק חשוב, אלא הכרחי.

חישוב עלות הנכס

בנוסף לליווי המקצועי שמעניק עורך הדין והפיקוח על עריכת החוזה ובדיקת כל הפרטים לאימות בעל הנכס, רישומו בטאבו ואי שעבודו לגורמים חיצוניים, הוא גם יחשב לכם את עלות המיזם כולו. לא, מחיר דירה הוא לא תמיד המחיר הנקוב שלה, מכיוון שיש להביא בחשבון גם את עלות המשכנתא שלכם לאורך השנים, וגם בכך יכול עורך דין מקרקעין לייעץ ולסייע, ובמיוחד בכל ענייני המיסוי הקשורים לרכישת דירה.

מיסי נכסים מוטלים הן על המוכר והן על הקונה. על הקונה מוטל מס רכישה המחושב מגובה עלות מחיר הנכס והוא מורכב משני גורמים נוספים:

1. האם זהו נכס יחיד לרוכש או שמדובר בנכס נוסף?
2. האם רוכש הנכס הוא נכה או עולה חדש?

שני גורמים אלה משפיעים ישירות על מיסוי הנכס, וכאשר מדובר בעולה חדש לדוגמה, ניתן להוריד את עלות המיסים עד לאפס. ולחילופין, אדם שרוכש נכס שני יחויב במס רכישה גבוה במיוחד, ומן הצד האחר מחוייב המוכר בתשלום מס שבח, שמהווה אחוז ניכר מהרווח שהנכס אמור להניב לו.
מעורבות עורך דין מקרקעין בתחום המיסוי על נכסים היא קריטית, ולמרות שכל מקרה עומד לגופו, הרי שעורך דין מנוסה יוכל לחשב את המיסים על פי מעמד הלקוח שלו, כדי לאפשר לו לזכות בכל הפטורים המגיעים לו על פי החוק.

עורך דין מקרקעין

• March 12, 2014


Previous Post

Next Post

Skip to content