עוברים דירה

נעבור את זה יחד

הובלה מקצועית

הובלת חומרים מסוכנים לפני מעבר משרד

הובלה יבשתית של חומרים מסוכנים מתבצעת לעיתים קרובות במסגרת מעברי משרדים. לפי החקיקה והנוהלים הקיימים של המשרד להגנת הסביבה, חובה להקפיד על מספר כללי מפתח:

א. רישיון מיוחד – משאית המובילה את החומרים חייבת להיות בעלת רישיון מיוחד. הרישיון העיקרי ניתן על ידי משרד התחבורה, בעוד רישיון שני ניתן מהמשרד לאיכות הסביבה.

ב. סימון – המשאית המשמשת להובלת משרדים צריכה להיות מסומנת בשלטים משני הצדדים ומאחור. השילוט מכיל פרטים כמו קוד חירום של החומרים, מספר או"ם, שם החומר וטלפון למידע וייעוץ. בנוסף, על השלט נכללת תווית קבוצת סיכון ופרטי היצרן. גודל השלט הוא 30X12 ס"מ.

ג. היתר נהיגה – גם הנהג המבצע הובלת חומרים מסוכנים לפני מעבר משרד נדרש להחזיק ברישיון ייעודי. הנהג צריך היתר מיוחד אותו עליו לחדש. בהיתר מפורטים אילו חומרים מורשה הנהג להוביל, תוך התייחסות לפרטי החומרים ולהנחיות מיוחדות הנקבעות על ידי המחוקק. הובלת חומרים מסוכנים

מדוע חשוב לבדוק שאין חומרים מסוכנים?

חשוב לבדוק שאין חומרים מסוכנים בכל מעבר משרד. לא משנה אם מדובר על משרד קטן, גדול, תעשייתי, חקלאי או שירותי, הבדיקה היא חלק בלתי נפרד מרשימת המטלות של המנהל. את הבדיקה מבצעים על מנת למנוע מצב בו החומרים המסוכנים מזיקים למובילים, לעובדים, לחי או לצומח. חומרים יכולים גם להזיק לרכוש ולסביבה ולכן הם נבדקים מראש וטרם העמסתם על המשאית. מעבר לכך, בדיקה שאין חומרים מסוכנים היא חלק בלתי נפרד מהיערכות למצבי חירום.

הסכנה בחומרים השונים נובעות מתכונות כמו דליקות, רעילות, רדיואקטיביות או השפעה מסרטנת. לא תמיד ניתן לראות את ההשפעה השלילית באופן מיידי, לכן מתבצעת בדיקה מקיפה שמונעת נזקים בלתי הפיכים. הובלה לפני מעבר משרד שמתבצעת לאחר בדיקה יסודית מקטינה את רמת הסיכון.

חומרים מוצקים, נוזלים או גזים שעשויים להיות מסוכנים נמצאים גם במקומות לא צפויים. בקרב משרדים ניתן למצוא אותם למשל במערכות מחשוב ותקשורת, במערכות אבטחה ועוד. בעלי משרדים צריכים לבדוק לעומק שאין חומרים כאלה ורק לאחר מכן לתאם שירות הובלות.

הובלהחומרים מסוכנים

מנהל אתר • December 13, 2015


Previous Post

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Skip to content