עוברים דירה

נעבור את זה יחד

החזר מס שבח

דירה חדשה – החזר מס שבח

עומדים לפני רכישת דירה ומכירת דירה? כל מה שרציתם לדעת על החזר מס שבח במאמר הבא. כאשר מוכרים את הדירה הישנה או לחילופין משאירים את הנכס לשכירות ורוכשים בנוסף דירה חדשה יש לשלם מס שבח על אותה הדירה.

מה הוא מס שבח?

מס שבח הוא למעשה רווח ההון במכירת הדירה (שבח). מס שבח משולם על רווח בעת מכירת הדירה, איך למעשה מחשבים את הרווח? ואיזה תשלום מחייב במס השבח? החזר מס שבחהאם משלמים מס שבח על דירות העוברות בירושה?

את מס השבח היה צריך לשלם מאז ומתמיד, אך האם היו משלמים אותו? כאן התשובות הן די חלוקות, מס השבח היה מחויב בחוק עוד בשנים עברו אך הפטורים המצויים היו רבים אזי, מס השבח לא היה משולם במרבית עסקאות הנדל"ן. בשנת 2014 נחקק חוק חדש על ידי משרד האוצר. התכנית כללה כמובן שינויים דרמטיים כגון: הורדת הפטורים הקיימים וכתיבת פטורים חדשים אשר לא יכללו את הנסיבות אשר כללו בעבר כגון – דירות בירושה – החזר מס שבח בעקבות חוק זה הוחלט על ביטול הפטור הגורף במס שבח במידה ומכירת הדירה נעשתה ארבע שנים לאחר מכירת הדירה הקודמת.

מהו שיעור מס השבח?

שיעור המס הוא 25% אולם מס השבח אשר יוטל עליכם הוא יחסי הכוונה היא כי יהיה תחשיב מסוים אשר יחשב את הרווח לשתי תקופות שונות , תקופה בה חל מס השבח ותקופה בה לא חל מס השבח. בתקופה בה חל מס השבח שיעור המס יהיה בגובה עשרים וחמישה אחוזים.

דוגמא להמחשה : נניח שישראל ישראלי מחזיק בשתי דירות והוא רכש את הדירה בשני מיליון שקלים בשנת 2006 בשנת 2014 הוא ימכור את הדירה בשלושה מיליון שקלים. מתוך הרווח ממכירת הדירה יש לשלם את מס השבח.

לסיכום, חישוב מס השבח הוא לא פשוט ולכן ניתן לפנות למבינים בדבר, תוכלו לפנות אל עורך דין המתמחה בדיני מקרקעין אשר יוכל לעזור לכם להסדיר את מס השבח והאם אתם זכאים לפטור מתשלום המס. עם זאת ובהתאם לחוק ניתן לבצע תמרונים – עליכם לבדוק את כל הקריטריונים והאם אתם זכאים לפטור המצוי בחוק.

החזר מס שבחמס שבח

• May 25, 2016


Previous Post

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Skip to content