עוברים דירה

נעבור את זה יחד

עורך דין מתמחה במקרקעין

על פי ויקיפדיה, מקרקעין הוא קרקע, כל מבנה המחובר עליה וכל מה שנטוע עליה. לבעל המקרקעין יש זכות להחזיק בו או לעשות בו עסקאות. מקרקעין קרויים גם נדל"ן, שם המרמז על נכס שלא ניתן להזיזו ממקומו. העברת הבעלות על המקרקעין נעשית באמצעות מכירתם.
בהערכת שוויו של נכס מקרקעין עוסק שמאי מקרקעין שבו הוא בעצם מגיע פיזית לדירה ונותן הערכב כספית לדירה.
בטיפול משפטי של העברת, רכישת או מכירת נכס מקרקעין עוסק עורך דין מקרקעין.
אין ספק שאחת העסקאות הגדולות והמשמעותיות ביותר בחייו של אדם היא רכישת דירה או בית לה הוא חיכה כל חייו והכין את דרכו ליום רכישת הדירה. לכן חשוב לא להתפשר על ייצוג משפטי הולם, כולל בדיקות מקדמיות של הנכס מבחינה משפטית. 

מה הכוונה בעניין מכירה וקניית הנכס?

1. חשוב לברר מי בעלי הדירה הרשומים. רק לבעל הדירה הזכות לקיים מו"מ למכירת הנכס. בדרך זו תימנעו מנוכלים רבים בשוק הנדל"ן המנסים למכור דירה שלא קיימת באמת או שלא שייכת להם. דִרשו לראות תעודת זהות מבעל הנכס. זו לא רק זכותכם, זו חובתכם.
2.חשוב לבדוק מה מספר החדרים הרשום בטפסים של הנכס, כי ישנם בעלי דירות שיהפכו דירה בת שלושה חדרים גדולים לדירה בת ארבעה חדרים קטנים כדי להעלות את ערכה…
3.יש לבדוק אם נבנו בנכס חדרים ללא היתר או אם היו חריגות בנייה. במידה כזו אתם תחויבו לשלם את החוב על חריגות אלו ולכן יש לוודא הסדרת החוב לפני קניית הנכס.

דגשים נוספים שחשוב לדעת בבואכם לרכוש נכס:

1.    חשוב לדווח בזמן על רכישת הנכס לרשויות המתאימות, כדי לשלם את תשלום מס הרכישה. 
2.    יש לוודא שהתשלום האחרון יינתן על ידכם רק לאחר קבלת הדירה מידי המוכרים. 
3.    כל תשלום הניתן על ידכם חייב להיות מתועד בכתב ועדיף שגם בצילום, על מנת למנוע ויכוחים על מתן או אי מתן תשלום כזה או אחר.
4.    חשוב ביותר לוודא שהחוזה ברור ומתייחס לכל הפרטים הקשורים לבעלות על הנכס, לתשלום על כל הסעיפים (כולל חריגות אם יש) ולוודא שתנאי התשלום כתובים גם הם. חשוב שיצוינו מועדי התשלום והסכום המדויק, כולל שער המטבע הזר, אם סוכם שהנכס יימכר בשווי מטבע אחר.

לסיכום, בבואכם לרכוש נכס אל תתפשרו על ייצוג משפטי הולם. ייצוג מעין זה שווה לכם הרבה כסף בדרך לרכישת דירה חדשה יכולים להיות הרבה בורות בדרך, לכן אם יש מקום אחד בו לא חוסכים זה ייצוג מתאים של איש מקצוע אחראי שילווה אתכם בכל הדרך.

עורך דין מתמחה במקרקעיןקרקעות

morn • מרץ 21, 2017


Previous Post

Next Post

כתיבת תגובה

Your email address will not be published / Required fields are marked *