עוברים דירה

נעבור את זה יחד

ארונות פתיחה

החשיבות של ביטוח הובלות

כל מי שמזמין שירותי הובלות נדרש להכיר בחשיבות של פוליסת ביטוח מקיפה. שירותי הביטוח מתאימים עבור הובלות קטנות של דירות, הובלות לבתי משפחות, וגם הובלות או פתרונות שינוע למחסנים, משרדים, מפעלים ועוד.
הביטוח מספק כיסוי עבור הציוד, ויכול למנוע שורה ארוכה של נזקים ובעיות. בנוסף, כיום ניתן להוסיף ביטוח לעלות ההובלה, וכך ליהנות מתנאים משתלמים ואטרקטיביים.

מתי בודקים את פוליסת הביטוח?

מומלץ לבדוק את הנושא של ביטוח תכולה לפני העברה, ולא להמתין עד שמתגלה הנזק. אין צורך להתבייש לפני שמבקשים מחברת ההובלה להציג תעודת פוליסת ביטוח בתוקף, הנקראת “פוליסת רכוש במעבר”. זכרו, כי ביטוח על המשאית מכסה נזקים לרכב בלבד, ואינו רלוונטי עבור הובלה של דירות וציוד. מטרת הפוליסה היא לכסות נזקים עבור הרכוש שלכם, ולא שום דבר מעבר.

ביטוח הובלות מופעל במידה ומשאית ההובלה עוברת תאונה או נגנבת. הביטוח הוא אלמנט מובנה בשירותי הובלות וחשיבותו גדולה מאוד עבור הלקוח. מבחינת מחיר, העלות של ההובלה נקבעת בעיקר לפי היקף התכולה, המרחק, התקופה בשנה ודרישות מיוחדות כגון פירוק והרכבה, שימוש במנוף, אריזה וכן הלאה. במילים אחרות, ההובלה שלכם לא צריכה להיות יקרה יותר בגלל הביטוח, ולכן אין סיבה לוותר עליו.

נושאים לבדיקה במסגרת פוליסת הביטוח

יש מספר נושאים שכדאי לבדוק לגבי ביטוח הובלות:

  1. גובה הכיסוי – בפוליסת ביטוח תקינה ואיכותית ניתן כיסוי של יותר מ-100,000 שקלים. כיסוי כזה יאפשר לכם ולחברת ההובלות לקבל זיכוי כמעט מלא על ערך הציוד.
  2. כיסוי נזקים בטעינה ופריקה – רוב הנזקים לציוד האישי של הלקוח נגרמים בעת טעינה ופריקה. עליכם לוודא שהכיסוי הזה כלול וכתוב במפורש בתנאי הפוליסה.
  3. חברת הביטוח – בדקו היטב מי עומד מאחורי הביטוח. בררו האם מדובר על חברה מוכרת וידועה, שתבטיח לכם טיפול אמין ומהיר במקרה של נזקים. אף אחד לא רוצה לחשוב באופן שלילי לפני מעבר דירה, אבל יש מצבים בהם היערכות מוקדמת מונעת הרבה כאב ראש והוצאות מיותרות.
  4. סוג המשאית המבוטחת – חברות הובלות מפעילות צי משאיות גדול. בחברות לא מקצועיות הפוליסה לא תהיה זהה למשאית המבצעת את ההובלה עבורכם בפועל, והאחריות שלכם היא לבדוק שהמשאית איתה אתם עוברים אכן רשומה.
  5. גובה השתתפות עצמית – זהו סעיף רגיש בפוליסות ביטוח הובלות. לא כל פוליסה מבטיחה פיצוי במקרה של נזק לרכוש, היות ולעיתים עלות ההשתתפות העצמית גבוהה מאוד. בדקו שהעלות לא עוברת את הסכום של 10,000 שקל, והשוו בין הצעות של חברות שונות.

לסיכום, פוליסת ביטוח הובלות מציינת את כל החפצים אשר יוצאים להובלה באמצעות המשאית של החברה המבצעת. עוד מפרטת הפוליסה את תנאי התשלום, גובה ההשתתפות העצמית ועוד. בדקו שלחברת ההובלה שלכם יש פוליסה איכותית, ותוכלו לספק הגנה אופטימאלית לחפצים.

מנהל אתר • February 18, 2014


Previous Post

Next Post

Skip to content