עוברים דירה

נעבור את זה יחד

ביטוח דירה שכורה

ביטוח דירה שכורה

בשעה טובה אתם עוברים דירה למקום חדש. החלטתם שהאופציה הטובה ביותר בעבורכם היא דירה שכורה, ופתאום סוכן הביטוח שלכם מציע לכם ביטוח דירה שכורה. מיד צצה בראשכם המחשבה על כך שהדירה כלל לא שלכם, ולכן אין לכם צורך לבטח אותה, שכן אם משהו יקרה, האחריות על המשכיר. האומנם? נכון, המבנה אמנם לא שייך לכם, ובמידה ויהיה אסון כמו שריפה, שיטפון או רעידת אדמה חלילה, בעל הדירה יצטרך לשאת בנזק, אבל העובדה שאתם אינכם הבעלים של הנכס, אין פרושה כי אינכם חשופים להפסד כספי גם כן.

מדוע כדאי לעשות ביטוח דירה שכורה?

ביטוח דירה שכורה

ביטוח דירה שכורה

ישנן שתי סיבות עיקריות בגינם כל אלו אשר עוברים דירה צריכים לעשות ביטוח דירה שכורה:

  • אמנם אם אתם גרים בשכירות, הנכס אינו שייך לכם, אך במהלך התקופה בה אתם משכירים את הנכס, יש לכם אחריות רבה לכל המתרחש. השוכר מתחייב להחזיר את הדירה אל המשכיר באותו המצב אשר הוא קיבל אותה. בהתנהלות היומיומית שלכם אתם עשויים לגרום נזק בטעות לנכס, ואז אחריות התשלום על התיקון היא בידכם. אתם עשויים להשאיר בטעות קטורת או נרות דולקים, אשר יתלקחו ויגרמו לשריפה בדירה, או להשאיר בטעות סדין חשמלי דולק ולעזוב את הדירה בזמן שהוא מתחיל להתלקח. במקרים כאלו אמנם יש לבעל הנכס ביטוח, והביטוח הוא זה שאמור לכסות את ההוצאות של תיקון הנזק, אך חברת הביטוח תתבע מכם אחר כך להחזיר לה את הסכומים אשר שולמו לבעל הדירה, מאחר ואתם אלו אשר אחראים לנזק. תביעה כזו מכונה תביעת שיבוב, והסכומים בה נקבעים על פי הסכם הפוליסה שיש לבעל הדירה. אם הדירה אינה מבוטחת, חברת הביטוח אמנם לא תתבע אתכם על הנזק, אך בעל הדירה בהחלט כן, כך שאתם עומדים בסיכון להפסד כלכלי גדול אם לא תרכשו ביטוח דירה שכורה.
  • שנית, ביטוח המבנה היא באחריותו של בעל הנכס. כלומר, אם הנכס ניזוק בצורה כזו או אחרת בשריפה, שיטפון, רעידת אדמה ועוד גורמים אשר אינם באחריות השוכר, בעל הדירה יישא באחריות התשלום. אולם, כל תכולת הדירה היא של המשכיר, וחובת הביטוח על התכולה חלה עליו.

איך זה עובד?

אלו מכם אשר עוברים דירה לשכירות יכולים לערוך הסכם תשלום עם בעל הנכס הקרוי ביטוח דירה שכורה. הסכם זה, אשר נחתם מתוך שיתוף פעולה מחלק את תשלום הפרמיה של פוליסת הביטוח באופן שווה בין השוכר למשכיר, אשר תפטור את השוכר ואת בעל הדירה מתשלום בעבור נזקים אשר עשויים להיגרם לנכס, ותעביר את האחריות הכלכלית אל חברת הביטוח.

ביטוח לשקט נפשי
חשוב מאוד שתהיו פתוחים להצעות ביטוח בנוגע לדירה השכורה בה אתם מתגוררים, אך חשוב גם שתבדקו את סעיפי הפוליסה היטב לפני שאתם חותמים על מנת שלא תאלצו להתמודד עם השלכות שונות בשלב מאוחר יותר.

מנהל אתר • February 10, 2014


Previous Post

Next Post

Skip to content