עוברים דירה

נעבור את זה יחד

ביטוח דירה

ביטוח דירה לאחר מעבר לדירה חדשה

כל מי שעובר דירה יודע כי מדובר בתהליך שצריך לדאוג בו לפרטים רבים מאוד

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מעידים כי הישראלי הממוצע עובר דירה בתדירות של פעם בשבע שנים. זהו מספר בלתי מבוטל, ובהתחשב בתוחלת החיים הממוצעת בישראל, הדבר אומר כי מרבית הישראלים יעברו דירה לא מעט פעמים במהלך חייהם. כמובן שישנן אוכלוסיות שיותר מאפיינות מעברי דירה תכופים – כמו סטודנטים, למשל – אבל בכל מקרה, בכל תהליך של מעבר דירה יש לדאוג לכל פרט ופרט ולבצע כל שלב במעבר בצורה הנכונה והמתוכננת ביותר. אחד המרכיבים החשובים ביותר להם אנחנו צריכים לתת דעתנו במהלך תהליך מעבר הדירה הוא כל מה שנוגע לביטוח דירה – אנחנו משלמים על פוליסת ביטוח מסוימת בדירה הישנה שלנו, וישנם שינויים טכניים כמו גם שינויים כלכליים אפשריים ופוליסות נוספות שהופכות להיות רלוונטיות בתהליך המעבר. כעת, נבין בדיוק במה מדובר.

כל מה שצריך להבין לגבי ביטוח הדירה שלכם לאחר ובמהלך תהליך מעבר דירה

  • הודעה לחברת הביטוח – הדבר הראשון שצריך לעשות בכל הנוגע לביטוח דירה כאשר אנחנו עוברים דירה הוא להודיע לחברת הביטוח המבטחת אותנו. הסיבה לכך היא פשוטה מאוד – סכום הביטוח מחושב לפי גודל הנכס, איכות הבניה ואומדן העלות של בנייה מחדש לפי מ"ר, ומשום כך כשאנחנו עוברים דירה סכום הביטוח ישתנה באופן כמעט ודאי. מעבר לכך, ברמה הטכנית חברת הביטוח צריכה לדעת על איזה נכס אנחנו משלמים את ביטוח הדירה שלנו.
  • ביטוח רלוונטי – מעבר בין דירות שכורות לבין דירות שבבעלותכם מחייב גם שינוי בתנאי הביטוח הרלוונטיים עבורכם. ביטוח דירה עבור דירה שכורה יהיה על פי רוב ביטוח תכולת דירה – כל מה שבתוך הדירה מבוטח על ידיכם, ואילו בעלי הדירה מבטחים את המבנה עצמו. כאשר אתם בעלי הדירה, כמובן שהמצב הזה משתנה ועליכם לשלם גם על ביטוח המבנה עצמו כחלק מביטוח הדירה. חשוב לוודא, כמובן, שבכל דירה שכורה אליה עוברים אכן קיים ביטוח מבנה (כחלק מחוזה השכירות עצמו יש לוודא זאת).
  • ביטוח המעבר – עוד חלק משמעותי מאוד שמתקשר לביטוח מעבר הדירה שלכם גם אם לא לביטוח הדירה עצמה הוא ביטוח המעבר – כאשר אתם עוברים דירה, ודאו כי אתם עושים זאת עם חברת הובלות שהשירות שלה כולל גם ביטוח הובלות וביטוח לתהליך המעבר, כך שאם ייגרמו נזקים לרכוש שלכם תפוצו על כך בהתאם.

עדכנו את חברת הביטוח באשר לשינוי בתנאי המגורים שלכם, והתאימו לעצמכם ביטוח רלוונטי

מבחינה חוקית, חברת הביטוח לא צריכה להסכים לכך שתעברו דירה בכדי שתעשו זאת ובכדי שביטוח דירה יעבור לכתובת החדשה שלכם – אבל חברת הביטוח בהחלט כן צריכה לדעת על זה, ולעדכן את תנאי הפוליסה שלכם. בהתחשב בחשיבות העצומה של ביטוח בעולם של ימינו, האינטרס לכך הוא כמובן גם ובעיקר שלכם.

מנהל אתר • אוגוסט 16, 2016


Previous Post

Next Post

כתיבת תגובה

Your email address will not be published / Required fields are marked *