עוברים דירה

נעבור את זה יחד

הרגעים שלאחר מעבר דירה

מעבר דירהכולם מדברים על האתגר שלפני מעבר הדירה. לחפש בית מתאים ועונה על הצרכים של כל בני הבית, סידורים וטפסים בבנקים השונים על מנת לקבל הצעות שונות למשכנתא, שיפוצים קטנים אשר דרושים בדירה החדשה, רישום מחדש של הכתובות במשרד הפנים, חיבור מחדש לכבלים ולאינטרנט, תיאום והזמנה עם חברת ההובלות, אריזה ומיון של כל החפצים השונים והרשימה עוד ארוכה. נדמה כי ברגע שהמובילים סיימו להעביר את כל החפצים לבית החדש, ועזבו את פתח הדלת, הסתיימה העבודה. אול מבט קטן סביבכם גורם לכם להבין שהעבודה רק התחילה.

אם כך, מה קורה ברגעים שלאחר מעבר דירה, ולמה צריך לדאוג?

האם כל הפריטים הגיעו, והאם כולם שלמים?

בראש ובראשונה חשוב מאוד לבדוק את הציוד והחפצים האישיים שלכם. עליכם לבצע שתי בדיקות עיקריות:

  • בבדיקה הראשונה חשוב שתבדקו, כי אכן כל החפצים שלכם הגיעו. אמנם מקרר או מיטה קשה מאוד לשכוח מאחור, אך חפצים שונים היקרים ללבכם עשויים בקלות להישאר בבית הישן, או ליפול במשאית במהלך ההובלה. ככל שמגלים על אובדן החפץ מוקדם יותר, כך קל יותר להשיבו. חברות ההובלה השונות ממליצות לעוברים דירה לעבוד בצורה מסודרת עם רשימות, אשר מפרטות את החפצים השונים שיש להעביר. אם אכן עבדתם עם רשימה מסודרת, משימה זו תהיה קלה הרבה יותר. במידה ואכן לא מצאתם פריט כלשהו, נסו לסרוק שוב את הבית ואת הארגזים, ואם עדיין לא מצאתם דווחו על כך לחברת ההובלות.
  • הבדיקה השנייה שעליכם לעשות היא בדיקת השלמות, חשוב שתתעברו בין כל החפצים השונים, ותבדקו את מצבם הפיזי. האם ישנם סדקים או חפצים שבורים שהיו שלמים לפני ההעברה? אמנם, חברת ההובלות עושה את כל המאמצים האפשריים על מנת להוביל את החפצים שלכם בשלמותם אל היעד, אך לעיתים הטלטלות, הנסיעה והשינוע יכולים לגרום נזק. במקרה כזה פנו לחברת ההובלות ודווחו על הנזק. רוב חברות ההובלה כיום מציעות בחוזה גם ביטוח על אובדן או ריסוק של חפצים, כך תוכלו לפחות לקבל פיצוי על הנזק.

ניקיון פירוק וסידור של החפצים

כעת, מגיע השלב שיכול לגרום לכם להרגיש קצת יותר בבית. תחילה נקו ניקיון יסודי את כל הבית, תריסים, אמבטיות, שירותים, קירות, רצפות וארונות על מנת להעניק לכם הרגשה קצת יותר טובה. תוכלו לקבל סיוע של חברת ניקיון מקצועית אשר תעשה ניקוי ראשוני יסודי של כל הדירה. לאחר מכן התחילו אט אט לסדר את כל החפצים האישיים שלכם במקומם. בתום התהליך ודאי תרצו להעביר שוב ניקוי קליל, מאחר והבית עשוי להתלכלך מאבק ושאריות קרטונים.

כעת ניתן להתרווח

מזל טוב! סיימתם את הפעולות העיקריות לאחר מעבר הדירה. כעת תוכלו להתרווח בסלון החדש שלכם, לנוח מכל הסידורים והארגונים שלפני ואחרי המעבר, וליהנות מן הדירה החדשה שלכם.

featuredמעבר דירה

מנהל אתר • December 26, 2013


Previous Post

Next Post

Skip to content